T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
TEKİRDAĞ / SÜLEYMANPAŞA - Tekirdağ Bilim ve Sanat Merkezi

Hürriyet ve Vatan Şairi Namık Kemal Doğumunun 178. Yılında Anıldı.

Hürriyet ve Vatan Şairi Namık Kemal’in Doğumunun 178.Yıl Dönümü nedeniyle Anma Programı düzenlendi.

Anma Töreninde ilk olarak;  Barış ve Özgürlük Parkındaki Namık Kemal Anıtına Valilik Makamı, Garnizon Komutanlığı, Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Namık Kemal Üniversitesi Rektörlüğü ve Namık Kemal Derneği tarafından, Namık Kemal Anıtı’na çelenk sunuldu. Saygı Duruşu’nda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından çelenk sunma töreni sona erdi.  

Törene; Vali Aziz Yıldırım,  Garnizon Komutanı Cumhur Mustafa Kıcanaoğlu, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Namık Kemal Üniversitesi Rektör V.  Prof. Dr. Sedat Murat,  Süleymanpaşa Kaymakamı Arslan Yurt, Namık Kemal Derneği Başkanı Sezai Kurt,  Sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve daire amirleri katıldı.

Çelenk Sunma törenden sonra, Vali Aziz Yıldırım ve beraberindekiler Namık Kemal Evi´ni ziyaret ederek “Namık Kemal Fotoğrafları ve Veciz Sözler” sergisinin açılışını gerçekleştirdikten sonra sergiyi gezdiler.  

Namık Kemal Üniversitesi Konferans Salonunda düzenlenen Anma Programı; Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’mızın okunması ile başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşma  Namık Kemal Derneği Başkanı Sezai Kurt tarafından yapıldı. Program Namık Kemal Lisesi öğrencileri tarafından sunulan orotoryo ile sona erdi.

Daha sonra Vali Aziz Yıldırm ve protokol üyeleri tarafından Namık Kemal Üniversitesi Fuaye Alanında “Namık Kemal’in Eserleri ve Fotoğrafları” sergisinin açılışı gerçekleştirildi.

Paylaş Facebook  Paylaş twitter  Paylaş google  Paylaş linkedin
Yayın: 23.12.2018 - Güncelleme: 23.12.2018 17:03 - Görüntülenme: 43
Kaynak: Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü.
  Beğen | 1  kişi beğendi