T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
TEKİRDAĞ / SÜLEYMANPAŞA - Tekirdağ Bilim ve Sanat Merkezi

Haberler

Kas

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama töreni Vali Mehmet Ceylan, Garnizon Komutanı Kurmay Albay Selçuk Kubilay Karslı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın halkı selamlaması ile başladı.

İstiklal Marşı’mızın okunmasının ardından Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajı okundu.

Tören, Vali Mehmet Ceylan’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla devam etti.

Vali Ceylan konuşmasında, “Cumhuriyetimizin banisi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, 29 Ekim 1923 tarihinde “Türk Milleti’nin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare biçimi, Cumhuriyet’tir.” diyerek ilan ettiği Cumhuriyet, Türk Milleti’ne emanet edilmiş en büyük miras ve asla vazgeçilemez bir değerdir. Bu değere her zaman sahip çıkacağımızı belirterek Cumhuriyet Bayramı’mızın 94. yılını kutluyorum.” dedi.

Konuşmasının devamında, “Hak ve hürriyetlerden yoksun toplumların ayakta kalmaları ve yaşamaları mümkün değildir. Bu nedenle, bizlere düşen en önemli görev; Türkiye Cumhuriyeti´nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü sağlamak, muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmayı yegâne amaç olarak kabul ederek, çalışmak ve gelecek nesillere müreffeh bir Türkiye bırakmaktır.

Her yerde ve her ferdimizle milletçe devletimizin bekası milletimizin refahı için çalışmaya, dünyanın gelişmiş ülkeleri ile her alanda yarışmaya ve evrensel insanlık değerlerinin savunulmasına öncülük etmeye,  mazlumların yanında, zalimlerin ve vatan hainlerinin ise karşısında olmaya, her zamankinden daha fazla azimli ve kararlıyız.

Bu inançla; büyük kahraman, asker ve devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunda yürümeye, milli ve manevi değerlerimize sahip çıkmaya devam edeceğiz.
Kahraman ecdadımızı, aziz şehit ve gazilerimizi milletimizin kalbinde ve gönlünde ebediyete kadar yaşatacak ve asla unutmayacağız.” ifadelerini dile getiren Vali Ceylan, konuşmasına;

"Biliyoruz ki; ay yıldızlı bayrağımızın altında vakit tek yürek, tek vücut ve tek millet olma vaktidir. Vakit akıl ve gönül birliği vaktidir. Vakit, ecdattan teslim alınan mirası geleceğimizin teminatı gençlere en iyi şekilde teslim edebilmek için gayret gösterme vaktidir. Bu duygu ve düşüncelerimle; başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere canlarını Türkiye Cumhuriyeti Devleti uğrunda feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, kahraman gazilerimizi de şükranla anıyor ve en içten duygularımla diyorum ki;

Gücünü damarlarındaki asil kandan alan aziz Türk Milleti’nin Cumhuriyet Bayramı Kutlu olsun!" sözleriyle son verdi.

Tekirdağ Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları Ekibi gösteri sundu.

Öğrenciler tarafından günün anlam ve önemini ifade eden şiirlerin okunmasından sonra; şiir, resim ve kompozisyon dallarında yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri Vali Mehmet Ceylan ve protokol üyeleri tarafından verildi.

 

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları tören birliklerinin geçit töreni ile sona erdi.

Kas

Süleymanpaşa İlçesi Tekirdağ  Bilim ve Sanat Merkezi’nde 13 atölye ile öğrencilerimizle çalışmalarda bulunduk.

Ekm

24-25 Ekim 2018 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Bilmeyen Kalmasın (BİKA) Projesi - 2 kapsamında Namık Kemal Üniversitesi, Ebru Nayim Fen Lisesi, Tekirdağ Anadolu Lisesi, Şehit Mehmet Şengül Ortaokulu, Süleymanpaşa Bilim ve Sanat Merkezi, Çorlu Şahinler Ortaokulu ve Çerkezköy Nurullah Narin Ortaokulu ile işbirliğine gidilmiştir. 10-18 yaş aralığındaki ilkokul, ortaokul, ortaöğretim çağındaki öğrenciler ile veliler ve Tekirdağ halkı projemizin hedef kitlesini oluşturmaktadır. Proje ile çocukların bilgi, beceri ve düşünme kapasitesini artırıp; problem çözme becerilerini geliştirerek, bilimsel gerçeklikler ışığında hayatla ilgili daha anlaşılır, etkili ve kalıcı çözümler sağlamalarına dair bakış açısı kazandırmayı amaçlamaktayız.

 

Bu kapsamda Namık Kemal Üniversitesi’nde 14, NKÜ Çorlu Mühendislik Fakültesi’nde 5, Ebru Nayim Fen Lisesi’nde 7, Tekirdağ Anadolu Lisesi´nde 10, Şehit Mehmet Şengül Ortaokulu´nda 7, Süleymanpaşa Bilim ve Sanat Merkezi’nde 13, Çorlu Şahinler Ortaokulu´nda 10 ve Çerkezköy Nurullah Narin Ortaokulu´nda da 5 olmak üzere olmak üzere toplam 71 atölye çalışması yürütülecektir. 2 gösteri deneyi atölyesi ile bu sayı 73 olacaktır. Ayrıca Ebru Nayim Fen Lisesi (2) ve Çorlu Şahinler Ortaokulu’nda (1) alanlarında uzman akademisyenler tarafından 3 tane seminer verilecektir. Atölye çalışmaları öğrenci yaş grubuna göre sınıflandırılmıştır.

Ekm

TOPLANTI GÜNDEMİNDE BELİRTİLDİĞİ  ÜZERE 2018-2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI İÇİN OKUL AİLE BİRLİĞİNİN YÖNETİM VE DENETİM KURULLARI SEÇİLEREK BİR ÖNCEKİ YÖNETİM KURLUNUN GELİR-GİDER VERİLERİ VE TAHMİNİ BÜTÇE DİVAN BAŞKANI TARAFINDAN GÜNDEM SIRASINA GÖRE VELİLERİN ,ÖĞRETMENLERİN KATILIMI İLE OYLANARAK  OY ÇOĞUNLUĞU İLE KABUL EDİLDİ.

Ekm

2017-2018 Eğitim-öğretim yılından 2, 2016-2017 Eğitim-öğretim yılından 1 olmak üzere 3 projemiz e twinning avrupa komisyonu tarafından Avrupa kalite etiketi ile ödüllendirildi. Boylece Turkiyede ve Avrupada sayılı okul arasinda yerimizi alırken, etwinning okulu olma yolunda bir aşamayı daha geçmiş bulunuyoruz. Hepimize hayırlı olsun. Emeği ve desteği olan herkese ,öncelikle Merkezimiz öğretmeni Seda AKSU´ya teşekkür ederiz.

Ekm

MERKEZİMİZ  ÖĞRETMENİ SEDA AKSU VE ÖĞRENCİ GRUBUYLA  KODLAMA HAFTASINI ÇEŞİTLİ ETKİNLİK VE UYGULAMALARLA KUTLADIK.

Ekm

İSPANYA MADRİDDE  13-19 EKİM 2018 TARİHLERİ  İÇİNDE ALTI GÜN SÜRELİ 2017-1-TR01-KA201-045874  SÖZLEŞME NUMARALI ´´MY SCHOOL TV´´ ERASMUS+ STARTEJİK ORTAKLIKLAR PROJESİ EĞİTİMİNİN İSPANYA MADRİD 2.AYAĞI DÜZENLENDİ.SÜREÇ SONUNDA PROJEDE GÖREVLİLERLE BİRLİKTE EĞİTİM VERİLEREK DIŞ ÇEKİMLER YAPILDI. 19 EKİM 2018 DE PROJE EĞİTİMİ İSPANYA MADRİD 2.AYAĞI EĞİTİM SÜRECİ SONUÇLANDIRILDI.PROJEMİZİN DİĞER SÜREÇLERİ BULGARİSTAN VE ROMANYA DA PLANLAMA VE EĞİTİM  PERYODLARI İLE  BİRLİKTE SÜRDÜRÜLECEKTİR.

Ekm

Sayın Veli;

                       

                 Okulumuzun 2018 –2019 Eğitim – Öğretim Yılı Okul Aile Birliği Genel Kurul toplantısı 20/10/ 2018 Cumartesi günü Zübeyde Hanım Kız Meslek A.Lisesi Konferans Salonunda saat 14:00 ‘da yapılacaktır. Toplantı ile ilgili gündem aşağıya çıkarılmış olup, velilerimizin Okul Aile Birliğimizin çalışmalarına destek olabilmek amacıyla toplantıya iştiraklerini bekleriz.

 

 

                                                                                                                                                                                                     

                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Ferruh TOPUZ(Okul Müdürü)05.10.2018

                                                                                                      


GÜNDEM MADDELERİ:

1. Açılış ve Yoklama

2. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı

3. Okul Aile Birliği Yönetmeliği Hakkında Bilgilendirme

4. Geçici Divan Teşekkülü (Başkan ve Yazman seçimi)  ve Divan Kurulu Başkanı ile Yazmanın Seçimi

5. Okul Müdürü Ferruh TOPUZ’un Konuşması

6. Açık Oylama İle Veliler Arasından Okul Aile Birliği Başkanının Seçimi

7.8. Denetim Kuruluna Veliler Arasından 1 Asil, 1 Yedek; Öğretmenler Arasından 2 Asil, 2 Yedek Üye Seçimi

8. Velilerin Yönetim-Denetimden Beklentileri-Görüşleri

9. Yeni Okul aile Birliği organlarının oluşturulması ve yetki verilmesi

10. Yönetim ve Denetim Kurulu Faaliyet Raporlarının Görüşülmesi

11. Tahmini Bütçenin Görüşülmesi

12. İhtiyaçların Giderilmesinde Yönetim Kurulunu Yetkilendirmek

13. Okulun eğitim-öğretim kalitesinin yükseltilmesine ilişkin önerilerin görüşülmesi

14. Öğretmen veli görüşmelerinin yapılması

15. Dilek ve Temenniler

16. Kapanış

Ekm

MERKEZİMİZ REHBER ÖĞRETMENİMİZ MUHSİN BAKAN,ÇORLU BİLSEME DANIŞMANLIK HİZMETİ YAPARKEN ZEKA OYUNLARI EĞİTİMİ İLE İLGİLİ HİZMETİÇİ KURSUNU 24-28 EYLÜL 2018 TARİHLERİ İÇİNDE BEŞ GÜN SÜRELİ EĞİTİM VERMİŞTİR.ÖĞRETMEN VE VE İDARECİLERE ZEKA OYUNLARI-1 İLE İLGİLİ SUNUMLAR VERİLMİŞTİR.

Eyl

UYUM EĞİTİMİNDE YER ALAN VE EĞİTİMİ TAMAMLAYAN ÖĞRENCİLERİMİZ ALAN PROGRAMLARINA YÖNLENDİRİLMİŞ OLUP REHBER ÖĞREMEN VE MERKEZ YÖNETİCİLERİNE DANIŞILARAK YENİ PROGRAMLARINI ÖĞRENEBİLİRLER.

Eyl

MERKEZİMİZ ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERİ 20 EYLÜL 2018 TARİHİNDE TEKNOFEST 2018 İÇİNDE YERALAN BİRÇOK MEKANI VE ETKİNLİĞİ ZİYARET EDEREK GÜZEL BİR GÜN GEÇİRMİŞTİR.

Eyl

 

YENİ KAYITLI ÖĞRENCİLER VE ESKİ KAYITLI OLAN KAYIT YENİLEYEN ÖĞRENCİLER İÇİN 2018-2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI DERS BAŞLANGICI 17 EYLÜL 2018 PAZARTESİ GÜNÜNDEN İTİBAREN BAŞLAYACAKTIR.UYUM EĞİTİMİ 1.GRUP İÇİN PAZARTESİ-ÇARŞAM BA GÜNLERİ AKŞAMI,2.GRUP SALI-PERŞEMBE GÜNLERİ  İÇİNDE 2 HAFTA SÜRELİ YAPILACAKTIR.

KAYIT YENİLEYEN ÖĞRENCİLERLE YENİ EĞİTİM YILIMIZ 17 EYLÜL 2018 PAZARTESİNDEN İTİBAREN YAPILMAYA BAŞLAYACAKTIR.DERS PROGRAMI GÜNLERİ 16 EYLÜL 2018 PAZAR GÜNÜ WEB SİTEMİZDE DUYURULACAKTIR.

KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ 11 EYLÜL 2018 SALI GÜNÜ SAAT 17:00 ´E KADAR UZATILMIŞTIR.

Tem

 

TEKİRDAĞ BİLİM VE SANAT MERKEZİMİZDEN ÇORLU BİLİM VE SANAT MERKEZİNE NAKİL ALMAK İSTEYEN ÖĞRENCİLERİMİZ VELİLERİ ARACILIĞI İLE DİLEKÇE İLE 15 AĞUSTOS 2018 TARİHİNE KADAR TEKİRDAĞ BİLİM VE SANAT MERKEZİMİZE VEYA  ÇORLU BİLİM VE SANAT MERKEZİNE  DİLEKÇE VEREREK NAKİL YAPTIRABİLİRLER.

NAKİL İÇİN GEREKENLER;VELİ NAKİL İSTEK DİLEKÇESİ,ÖĞRENCİNİN KAYITLI OLDUĞU OKULDAN ÖĞRENCİ BELGESİ,BİLSEM ÖĞRENCİ BELGESİ.

Tem

Kayıtlarımız 3-7 Eylül 2018  günleri arasında Tekirdağ Süleymanpaşa Bilim ve Sanat Merkezi binasında kurum yöneticileri ve görevlileri tarafından mesai saatleri içinde aşağıdaki belgelerin kuruma teslimi ile gerçekleştirilecektir;

Öğrenciye ait;

1-Sınav sonuç İnternet çıktısı belgesi(1 Adet).

2-Nüfus Cüzdanı Fotokopisi(1 Adet).

3-Dört adet vesikalık fotoğraf.

4-Okulundan öğrenci belgesi(1 Adet).

Kurumumuza kayıt işlemlerinde; Veli Muafakatname belgesi, Kayıt zarfı ve içeriğinin imzalanarak doldurulması gerekmektedir.Velilerimizden; Bir Top A4 Fotokopi Kâğıdı ve Yüzlük Naylon poşet Dosya kayıt sırasında istenmektedir.

Ayrıca kurumumuzun Okul Aile Birliği Hesabına Katkılarınız isteğe bağlı olarak beklenmektedir. Kurumumuz adına katkılarınızdan dolayı Teşekkür ederiz.

Okul Aile Birliği Banka Hesap Numaramız:

Ziraat Bankası Süleymanpaşa Şubesi Hesap No:47666205-5001

IBAN NO:TR81 0001 0001 0647 6662 0550 01

 

OKUL ADRESİ:Tekirdağ Süleymanpaşa Bilim ve Sanat Merkezi, Hürriyet Mahallesi ,Öğretmenler Caddesi, Dereağzı Mevkii.(Zübeyde Hanım Kız And. Meslek Lisesi Binası 1.Kat)

59030-Süleymanpaşa/ Tekirdağ.

Okul Telefon No: 0 282 2932794.

  Paylaş Facebook  Paylaş twitter  Paylaş google  Paylaş linkedin

Tem

2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılında Süleymanpaşa Bilim ve Sanat Merkezinin Eğitim ve Öğretim Sürecinde eski kayıtlı öğrencilerimizin yönerge gereği kayıt yenileme işlemleri 27-28-29-31 Ağustos 2018  içinde sayın velilerimiz tarafından Kurumumuzda yapılması gerekmektedir. Kayıt Yenileme işlemi sırasında kayıtlı olduğu okulundan alacağı öğrenci belgesi ve kurumumuzdan verilen  kayıt yenileme formu veli tarafından doldurulmalıdır. Velilerimize önemle duyurulur.