T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
TEKİRDAĞ / SÜLEYMANPAŞA - Tekirdağ Bilim ve Sanat Merkezi

Haberler

Tem

İSPANYA MADRİDDE  26-29 HAZİRAN 2018 TARİHLERİ  İÇİNDE ÜÇ GÜN SÜRELİ 2017-1-TR01-KA201-045874  SÖZLEŞME NUMARALI ´´MY SCHOOL TV´´ ERASMUS+ STARTEJİK ORTAKLIKLAR PROJESİ EĞİTİMİNİN İSPANYA MADRİD 1.AYAĞI DÜZENLENDİ.SÜREÇ SONUNDA PROJEDE GÖREVLİLERLE BİRLİKTE DIŞ ÇEKİMLER YAPILARAK 29 HAZİRAN 2018 DE PROJE EĞİTİMİ İSPANYA MADRİD 1.AYAĞI PLANLAMA SÜRECİ SONUÇLANDIRILDI.PROJEMİZİN DİĞER SÜREÇLERİ İSPANYA,BULGARİSTAN VE ROMANYA DA PLANLAMA VE EĞİTİM  PERYODLARI İLE  BİRLİKTE SÜRDÜRÜLECEKTİR.

Haz

2017-2018 Bilim ve Sanat Merkezleri Öğrenci Tanılama Kılavuzu kapsamında gerçekleştirilen bireysel değerlendirme sonuçları 13 Temmuz 2018 tarihinde açıklanacaktır.

May

MERKEZİMİZİN SINIF ÖĞRETMENLİĞİ BİRİMİNE 2.SINIF VELİLERİMİZ,SINIF İÇİ ETKİNLİKLERDE KULLANILMAK ÜZERE DREMEL 4000 ADLI PROFOSYONEL CİHAZINI KURUMUMUZA HEDİYE ETMİŞLERDİR.DESTEKLERİNİ BİZDEN ESİRGEMEYEN SAYIN VELİLERİMİZE VE ÖNCÜLÜK EDEN SINIF ÖĞRETMENLERİMİZE TEŞEKKÜR EDERİZ.

May

Merkezimizin Proje Alanı ve Ebru Nayim Fen Lisesi (11.Sınıf) öğrencimiz  Yuşa Can Dinç, Tübitak Ulusal Kimya Olimpiyatı 4. Aşamasında başarılı olarak ülkemizi Uluslararası Kimya Olimpiyatı’nda (ICHO) temsil edecek ulusal takıma seçilmiştir. 19-29 Temmuz 2018 tarihleri arasında Çekya’da düzenlenecek yarışmaya sekseni aşkın ülke katılacaktır. Dört kişiden oluşan takıma seçilebilmek için teorik ve deneysel dört aşamalı sınavlardan geçerek başarılı olan öğrencimiz üniversite sınavı için ek puan almayı hak etmiştir, uluslararası sınavda derece aldığı takdirde üniversite sınavına girmeksizin istediği bölüme sınavsız geçiş hakkına sahip olacaktır. Öğrencimizin başarısıyla gurur duyuyor, sınavda başarılar diliyoruz.

May

May

TEKİRDAĞ İL GENELİ MÜZİK YARIŞMASI MERKEZİMİZ TARAFINDAN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ KATKILARIYLA  SAAT 19:00 ZÜBEYDE HANIM MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ KONFERANS SALONUNUDA FİNAL PROGRAMIYLA SONLANDIRILMIŞDIR.KATKI SAĞLAYAN KOMİSYON ÜYELERİNE ,KURUM VE KURULUŞLARA,ÖĞRETMEN VE YARIŞMACILARA,KATILIMCILARA TEŞEKKÜR EDERİZ.ÖZELLİKLE MÜZİK YARIŞMAMIZIN SPONSORU OLAN YAMAHA FİRMASINA  TEŞEKKÜRÜ BORÇ BİLİRİZ!

Mrt

MERKEZİMİZ TARAFINDAN DÜZENLENEN ´´GENÇ YETENEKLER TEKİRDAĞ´DA BULUŞUYOR´´ ADLI TEKİRDAĞ İL GENELİ MÜZİK YARIŞMASI 07-11 MAYIS 2018  TARİHLERİ İÇİNDE SÜLEYMANPAŞA ZÜBEYDE HANIM MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ÇOK AMAÇLI SALONUNDA YAPILACAKTIR.

 BAŞVURULARDA  BU YIL ,YARIŞMA VE GÖSTERİ  GRUBU SEÇENEĞİ SUNULMUŞTUR, BU NEDENLE YARIŞMA VEYA GÖSTERİ GRUBU OLUP OLMADIĞINIZI MUTLAKA BELİRTİNİZ.ÇÜNKÜ YARIŞMA VE GÖSTERİ GRUPLARI AYRI AYRI DEĞERLENDİRİLECEKTİR.

 

May

İlçemiz Bilim ve Sanat Merkezi Müdürlüğü öğrencileri tarafından hazırlanan, Öğretmenevi ve ASO Müdürlüğünde düzenenen "Resim Sergisi"ne Süleymanpaşa Kaymakamı Sayın Arslan YURT, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ersan ULUSAN, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ünal MAMUR, diğer Okul/Kurum Müdürleri, Öğretmenler ve öğrenci velilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.Resim sergisinden sonra saat 20:00 dan itibaren düzenlenen yemekli gecede müzik dinletisinde kurum yöneticileri öğretmenler,veliler müzik öğretmenleri Melih PATOĞLU,Beykan KOŞAL ve Savaş BÖLÜCÜ´nün söylediği şarkılara katılarak güzel bir gece yaşandı.

 

Nis

MERKEZİMİZDE  16-20 NİSAN 2018 TARİHLERİ  İÇİNDE BEŞ GÜN SÜRELİ 2017-1-TR01-KA201-045874  SÖZLEŞME NUMARALI ´´MY SCHOOL TV´´ ERASMUS+ STARTEJİK ORTAKLIKLAR PROJESİ EĞİTİMİNİN ÜLKEMİZ 2.AYAĞI DÜZENLENDİ.SÜREÇ SONUNDA PROJEDE GÖREVLİLERLE BİRLİKTE DIŞ ÇEKİMLER YAPILARAK 20 NİSAN 2018 DE PROJE EĞİTİMİ ÜLKEMİZ 2.AYAĞI SONUÇLANDIRILDI.PROJEMİZİN DİĞER SÜREÇLERİ İSPANYA,BULGARİSTAN VE ROMANYA DA PLANLAMA VE EĞİTİM  PERYODLARI İLE  BİRLİKTE SÜRDÜRÜLECEKTİR.

Nis

RESİM SINAVLARI: 28 NİSAN CUMARTESİ SABAH SAAT  1.OTURUM:9:00, 2.OTURUM:13:30

                           29 NİSAN PAZAR SABAH SAAT 1.OTURUM:09:00 DA YAPILACAKTIR.

RESİM SINAVLARINDA ÖĞRENCİLERİMİZİN NÜFUS CÜZDANI VE SINAV GİRİŞ BELGESİNİ YANLARINDA BULUNDURMALARI VE SINAVDAN 30 DAKİKA ÖNCE  SINAV YERİNDE OLMALARI GEREKMEKTEDİR.ÖNEMLE DUYURULUR.

Nis

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Trakya Kalkınma Ajansı işbirliği ile Süleymanpaşa İlçesi Sahil Dolgu Alanında STEM ve Kodlama Festivali düzenlendi. Festivalin açılışı Valimiz Sayın Mehmet Ceylan, Tekirdağ Milletvekili Sayın Mustafa Yel, Garnizon Komutanı Topçu Kurmay Albay Sayın Selçuk Kubilay Karslı, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Kadir Albayrak ve il protokolü tarafından yapıldı. STEM ve kodlama festivaline katılan öğretmen ve öğrencilere katılım belgeleri ile Stem ve Kodlama Festivali kapsamında yapılan yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Ersan Ulusan ve  Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin tarafından verildi.

Nis

PROJE YÜRÜTÜCÜSÜ FİZİK ÖĞRETMENİ BURAK GÜRKAN ,ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERİMİZ  PROJE SUNUMUNDA GÖREVLİDİR.

Nis

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Tekirdağ Protokolünün, öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin ve halkımızın yoğun katılımı ile Amfi Tiyatro’da Çocuk Şenliği yapıldı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmasında İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Ersan ULUSAN:” Bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi´nin kuruluşunun 98. yıldönümüdür. Milletlerin tarihinde derin izler bırakan unutulmaz olaylar vardır. Dünya tarihi Aziz milletimizin esaret altında yaşadığına tanık olmamıştır. Aksine her Türk evladının vatanı, bayrağı, sancağı kutsal değerleri tehdit altında olduğunda ve tehlikeye düştüğünde her şart ve durumda istikbal ve istiklal uğrunda kendi canını seve seve feda ettiğine tanıklık etmiştir. Türkiye Büyük Millet Meclisi´nin ilk Başkanı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK´ü ve yüce Meclisimizin üyelerini, bu uğurda vatanı ve bayrağı için canını seve seve vermiş bütün şehitlerimizi hayatını kaybetmiş kahraman gazilerimizi, milli mücadeleye canıyla, malıyla emeğiyle katılmış aziz milletimizin bütün fertlerini rahmet, minnet, şükran ve saygıyla anıyorum. Bütün çocuklarımızın ve dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Kutluyorum. “dedi.

Program, ilkokul öğrencileri ve ortaokul öğrencilerinden oluşan değişik grupların gösterilerini sunduğu Çocuk Şenliği ile devam etti. Şenliğin son bölümünde “İlkokul Öğrencileri Arası Resim Yarışmasında ve “Ortaokul Öğrencileri Arası Şiir Yarışmasında dereceye giren öğrencilerimizin ödülleri verildi.

Mrt

2018-2019 eğitim öğretim yılından itibaren bilim ve sanat merkezlerimizde eğitim alacak öğrencilere yönelik gerçekleşen grup tarama uygulaması sonuçları açıklanmıştır. 

 

Grup tarama uygulama sonucuna öğrenci velisi tarafından yapılacak itirazlar 19-23 Mart 2018 tarihleri arasında http://esinav.meb.gov.tr/  adresinden   yapılacaktır. Ancak itirazlar MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesinin T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Türkiye Halk Bankasından herhangi birine kurumsal tahsilat programı aracılığıyla veya  tüm banka kredi kartları ile https://odeme.meb.gov.tr/  internet adresinden  öğrencinin T.C. Kimlik numarası ile 20 TL (yirmi TL KDV dâhil) yatırıldıktan sonra  yapılabilecektir. 

Mrt

Öğrencimiz Sıla Ece TİRYAKİ, danışmanlığını merkezimiz Fizik Öğretmeni Burak GÜRKAN’ın yaptığı “Seçenek Sayısının Tepki Süresi Üzerine Etkisi” adlı projesi ile TÜBİTAK 49. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri İstanbul Avrupa Bölge Yarışmasına katılmaya hak kazandı.

Lise öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve bilimsel gelişmelerine katkıda bulunmak amacıyla TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı’nca, bu yıl 49.su düzenlenen Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması 12 Nisan 2018 günü başladı. Yarışmaya, geçen yıla göre yaklaşık yüzde 16 artış ile toplam 16 bin 181 proje başvurusu yapıldı. Başvuran 24 bin 320 öğrencinin 13 bin 303’ü kız, 11 bin 017’si erkek öğrenci oldu.

Biyoloji, Coğrafya, Değerler Eğitimi, Fizik, Kimya, Kodlama, Matematik, Psikoloji, Sosyoloji, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih ve Teknolojik Tasarım olmak üzere 12 alanda düzenlenen yarışmada projelerin ön değerlendirmeleri, çeşitli üniversitelere mensup uzman akademisyenlerden oluşan bölge jürileri tarafından yapıldı. Ön değerlendirme sonuçlarına göre 12 bölge merkezi ilin her birinde 100 proje, toplamda ise bin 200 proje bölge sergilerine katılmak üzere davet edildi.

Bilim ve Teknoloji Haftasında, 12 Mart 2018 tarihinde Adana, Ankara, Bursa, Erzurum, İstanbul Asya, İstanbul Avrupa, İzmir, Kayseri, Konya, Malatya, Samsun ve Van olmak üzere 12 bölge merkezi ilde eş zamanlı olarak açılışı yapılan sergiler, 14 Mart 2018 akşamına kadar bilim ve teknolojiye ilgi duyan tüm öğrenci, öğretmen ve vatandaşlar tarafından ziyaret edilebilecek.

Sergi süresince bütün projeler, akademik jürilerce değerlendirilecek. “Birincilik, İkincilik, Üçüncülük” ödülleri alan proje sahibi öğrenci ve danışmanlarına para ödülleri 15 Mart 2018 tarihinde yapılacak Ödül Törenleri ile verilecek. Bölge yarışmasında “Birincilik (Finalist)” ödülü alan 220 proje, 16-20 Nisan 2018 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenecek Final Sergisinde yarışacaktır.

Final Yarışmasında İlk Üçe Giren Öğrencilere Üniversite Sınavında Ek Puan Verilecek

Final Yarışmasında birincilik, ikincilik ve üçüncülük ödülü alan öğrenciler, para ödülünün yanı sıra üniversite sınavına girdikleri ilk yıl, derece aldıkları alanla ilgili ÖSYM Kontenjan Kılavuzu’nda belirtilen bölümleri tercih etmeleri durumunda aldıkları derece ile orantılı olarak ek puan uygulamasından yararlanacaklar.

Ayrıca Final Yarışmasında ödül alanlar arasından akademik jüri tarafından belirlenen projeler, ABD’de düzenlenen Uluslararası INTEL-ISEF Proje Yarışması ile Avrupa Birliği Genç Bilim İnsanları Proje Yarışması’na katılacaklar. Söz konusu yarışmalarda “birincilik, ikincilik ve üçüncülük” derecesi alan öğrenciler, üniversite sınavına girdikleri ilk yıl ÖSYM Kontenjan Kılavuzu’nda belirtilen ilgili bölümlere sınavsız yerleştirme hakkı ve burs imkânından yararlanacaklar.

 

Öğrencimizin başarısını tebrik eder akademik yaşamında daha nice başarılar dileriz.