T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
TEKİRDAĞ / SÜLEYMANPAŞA - Tekirdağ Bilim ve Sanat Merkezi

Duyurular

Mrt

Çeşitli yazılarla duyuru panoları günün ve anlam ve önemine dikkat çekildi.

Şbt

24.02.2019 Pazar Günü Süleymanpaşa, Çorlu ve Çerkezköy İlçelerimizde yapılacak olan "Bilsem Grup Tarama Uygulaması" olumsuz hava şartları nedeni ile ileri bir tarihe ertelenmiştir. 

Ara

Ara

  • BİLSEM’e aday gösterilen öğrenciler için herhangi bir başvuru ücreti ödenecek mi?

Hayır. 2018-2019 BİLSEM Tanılama ve Yerleştirme başvuruları tamamen ücretsizdir ve BİLSEM öğrenci tanılamasının hiçbir aşamasında ücret ödenmemektedir. Buna itiraz başvuruları da dâhildir.

 

  • Bir öğrenci için BİLSEM Tanılama ve Yerleştirme sürecinde kaç yetenek alanından başvuruyapılabilir?

Bir öğrenci için BİLSEM Tanılama ve Yerleştirme sürecinde en fazla iki yetenek alanından başvuru yapılabilir.

 

  • Öğrencilerimi geçen yıl BİLSEM’e aday gösterdim fakat grup tarama uygulamasında belirlenen baraj puanını geçemediler. Aynı öğrencileri bu sene de aday gösterebilir miyim?

Evet. 2018-2019 Bilim ve Sanat Merkezleri Öğrenci Tanılama ve Yerleştirme Kılavuzu doğrultusunda belirlenen sınıf seviyesi uygunsa öğrenci tekrar aday gösterilebilir.

 

  • Çocuğum geçen sene BİLSEM’e aday gösterildi. Grup tarama uygulamasında belirlenen baraj puanı geçerek bireysel değerlendirmeye hak kazandı fakat bireysel değerlendirmede belirlenen baraj puanı geçemedi. Bu sene tekrar aday gösterildiğinde grup tarama uygulamasına katılmadan bireysel değerlendirmeye alınabilir mi?

Hayır. BİLSEM’e aday gösterilen öğrenciler 2018-2019 Bilim ve Sanat Merkezleri Öğrenci Tanılama ve Yerleştirme Kılavuzu doğrultusunda belirlenen bütün şartları yerine getirmek durumundadır. Başvurunun gerçekleştirildiği yıl uygulanan grup tarama uygulamasına katılmayan öğrencilerin bireysel değerlendirmeye alınması söz konusu değildir.

 

  • Çocuğum genel zihinsel yetenek/müzik yetenek/görsel sanatlar yetenek alanlarından birinde BİLSEM öğrencisidir. Çocuğumu farklı bir yetenek alanından BİLSEM’e tekrar aday gösterebilir miyim?

BİLSEM’de öğrenciler en fazla iki yetenek alanında eğitim görebilmektedir. Bir yetenek alanında eğitim gören öğrenci 2018-2019 Bilim ve Sanat Merkezleri Öğrenci Tanılama ve Yerleştirme Kılavuzu doğrultusunda diğer iki yetenek alanında da aday gösterilebilir. Fakat aday gösterildiği diğer alanlarda belirlenen baraj puanlarını (grup tarama+bireysel değerlendirme) geçmesi durumunda öğrenci (zaten BİLSEM’de bir yetenek alanında eğitim aldığı için) yalnızca bir alanı tercih etmek durumundadır.  (Örneğin genel zihinsel yetenek alanı öğrencisi ise ve yeni tarama sonucunda görsel sanatlar veya müzik yetenek alanının her ikisinde de başarılı olsa bile yalnızca birini tercih edebilir.) BİLSEM’de öğrenciler en fazla iki yetenek alanında eğitim alabilmektedir.

 

  • Grup tarama uygulaması zekâ ölçeği midir?

Grup tarama uygulaması zekâ ölçeği değildir. Bakanlıkça grup tarama uygulaması yapıldıktan sonra yetenek alanları doğrultusunda belirlenen baraj puanlarına göre yapılan bir eleme uygulamasıdır. Grup tarama uygulamasında yetenek alanlarına göre belirlenen puanların yetenek alanlarına göre yapılan bireysel değerlendirmelerdeki sonuca bir katkısı olmamaktadır.

 

  • BİLSEM tanılama süreciyle ilgili hazırlık yapılır mı?

BİLSEM tanılama süreciyle ilgili herhangi bir hazırlık söz konusu değildir. Tanılama sürecini destekleyici hazırlık kursu, dershane, yayın vb. yoktur.

 

  • Grup tarama uygulamasına sadece genel zihinsel yetenek alanında aday gösterilen öğrenciler mi katılır?

Hayır. Yetenek alanı gözetilmeksizin BİLSEM’e aday gösterilen bütün öğrenciler grup tarama uygulamasına katılmak zorundadır.

 

Detaylı bilgi için tıklayınız !

Kas

BİLSEM TANITIM TOPLANTILARI AŞAĞIDAKİ TABLODA BELİRTİLDİĞİ ŞEKİLDE KİŞİ VE KURUMLARDA  BELİRTİLEN 19-30 KASIM TARİHLERİ İÇİNDE YAPILACAKTIR.

Kas

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğümüze bağlı bilim ve sanat merkezlerine alınacak özel yetenekli öğrencileri belirlemek üzere 2018-2019 eğitim öğretim yılında yapılacak olan öğrenci tanılama ve yerleştirme sürecine ait kılavuz yayımlanmıştır.

Bilim ve sanat merkezlerine öğrenci seçimi 1, 2 ve 3. sınıf seviyelerinde sınıf öğretmenleri tarafından yetenek alanlarına göre aday gösterilen öğrenciler arasından yapılacaktır.

Kas

ORİGAMİ ATÖLYESİ VE RESİM  ,E-TWİNNİNG ÇALIŞMALARINDAN ÖRNEKLER.

Ekm

Sayın Veli;

                       

                 Okulumuzun 2018 –2019 Eğitim – Öğretim Yılı Okul Aile Birliği Genel Kurul toplantısı 20/10/ 2018 Cumartesi günü Zübeyde Hanım Kız Meslek A.Lisesi Konferans Salonunda saat 14:00 ‘da yapılacaktır. Toplantı ile ilgili gündem aşağıya çıkarılmış olup, velilerimizin Okul Aile Birliğimizin çalışmalarına destek olabilmek amacıyla toplantıya iştiraklerini bekleriz.

 

 

                                                                                                                                                                                                     

                                                                                                                                                                              Ferruh TOPUZ(Okul Müdürü)05.10.2018

                                                                                                      


GÜNDEM MADDELERİ:

1. Açılış ve Yoklama

2. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı

3. Okul Aile Birliği Yönetmeliği Hakkında Bilgilendirme

4. Geçici Divan Teşekkülü (Başkan ve Yazman seçimi)  ve Divan Kurulu Başkanı ile Yazmanın Seçimi

5. Okul Müdürü Ferruh TOPUZ’un Konuşması

6. Açık Oylama İle Veliler Arasından Okul Aile Birliği Başkanının Seçimi

7.8. Denetim Kuruluna Veliler Arasından 1 Asil, 1 Yedek; Öğretmenler Arasından 2 Asil, 2 Yedek Üye Seçimi

8. Velilerin Yönetim-Denetimden Beklentileri-Görüşleri

9. Yeni Okul aile Birliği organlarının oluşturulması ve yetki verilmesi

10. Yönetim ve Denetim Kurulu Faaliyet Raporlarının Görüşülmesi

11. Tahmini Bütçenin Görüşülmesi

12. İhtiyaçların Giderilmesinde Yönetim Kurulunu Yetkilendirmek

13. Okulun eğitim-öğretim kalitesinin yükseltilmesine ilişkin önerilerin görüşülmesi

14. Öğretmen veli görüşmelerinin yapılması

15. Dilek ve Temenniler

16. Kapanış

Eyl

Eyl

Eyl

Eyl

Eyl

YENİ KAYITLI ÖĞRENCİLER VE ESKİ KAYITLI OLAN KAYIT YENİLEYEN ÖĞRENCİLER İÇİN 2018-2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI DERS BAŞLANGICI 17 EYLÜL 2018 PAZARTESİ GÜNÜNDEN İTİBAREN BAŞLAYACAKTIR.UYUM EĞİTİMİ 1.GRUP İÇİN PAZARTESİ-ÇARŞAM BA GÜNLERİ AKŞAMI,2.GRUP SALI-PERŞEMBE GÜNLERİ  İÇİNDE 2 HAFTA SÜRELİ YAPILACAKTIR.

KAYIT YENİLEYEN ÖĞRENCİLERLE YENİ EĞİTİM YILIMIZ 17 EYLÜL 2018 PAZARTESİNDEN İTİBAREN YAPILMAYA BAŞLAYACAKTIR.DERS PROGRAMI GÜNLERİ 16 EYLÜL 2018 PAZAR GÜNÜ WEB SİTEMİZDE DUYURULACAKTIR.

KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ 11 EYLÜL 2018 SALI GÜNÜ SAAT 17:00 ´E KADAR UZATILMIŞTIR.

Tem

TEKİRDAĞ BİLİM VE SANAT MERKEZİMİZDEN ÇORLU BİLİM VE SANAT MERKEZİNE NAKİL ALMAK İSTEYEN ÖĞRENCİLERİMİZ VELİLERİ ARACILIĞI İLE DİLEKÇE İLE 15 AĞUSTOS 2018 TARİHİNE KADAR TEKİRDAĞ BİLİM VE SANAT MERKEZİMİZE VEYA  ÇORLU BİLİM VE SANAT MERKEZİNE  DİLEKÇE VEREREK NAKİL YAPTIRABİLİRLER.

NAKİL İÇİN GEREKENLER;VELİ NAKİL İSTEK DİLEKÇESİ,ÖĞRENCİNİN KAYITLI OLDUĞU OKULDAN ÖĞRENCİ BELGESİ,BİLSEM ÖĞRENCİ BELGESİ.

Tem

Kayıtlarımız 3-7 Eylül 2018  günleri arasında Tekirdağ Süleymanpaşa Bilim ve Sanat Merkezi binasında kurum yöneticileri ve görevlileri tarafından mesai saatleri içinde aşağıdaki belgelerin kuruma teslimi ile gerçekleştirilecektir;

Öğrenciye ait;

1-Sınav sonuç İnternet çıktısı belgesi(1 Adet).

2-Nüfus Cüzdanı Fotokopisi(1 Adet).

3-Dört adet vesikalık fotoğraf.

4-Okulundan öğrenci belgesi(1 Adet).

Kurumumuza kayıt işlemlerinde; Veli Muafakatname belgesi, Kayıt zarfı ve içeriğinin imzalanarak doldurulması gerekmektedir.Velilerimizden; Bir Top A4 Fotokopi Kâğıdı ve Yüzlük Naylon poşet Dosya kayıt sırasında istenmektedir.

Ayrıca kurumumuzun Okul Aile Birliği Hesabına Katkılarınız isteğe bağlı olarak beklenmektedir. Kurumumuz adına katkılarınızdan dolayı Teşekkür ederiz.

Okul Aile Birliği Banka Hesap Numaramız:

Ziraat Bankası Süleymanpaşa Şubesi Hesap No:47666205-5001

IBAN NO:TR81 0001 0001 0647 6662 0550 01

 

OKUL ADRESİ:Tekirdağ Süleymanpaşa Bilim ve Sanat Merkezi, Hürriyet Mahallesi ,Öğretmenler Caddesi, Dereağzı Mevkii.(Zübeyde Hanım Kız And. Meslek Lisesi Binası 1.Kat)

59030-Süleymanpaşa/ Tekirdağ.

Okul Telefon No: 0 282 2932794.